Galeria

Trendy we fryzurach ślubnych w 2017 roku

Fryzury ślubne rządzą się swoimi prawami – zazwyczaj są to eleganckie, romantyczne upięcia, które prezentują się wytwornie, a przy tym są wygodne i trwałe. Nie oznacza to jednak, że nie ulegają one trendom, a na głowach panien młodych rok w rok widzimy te same upięcia. Bynajmniej! Fryzjerzy muszą podążać z duchem czasu i proponować kobietom uczesania nowoczesne i niebanalne. W 2017 roku najmodniejsze będą fryzury sprawiające wrażenie naturalnych, luźnych i łatwych do wykonania. W nadchodzącym sezonie panny młode będą wyglądać lekko i zwiewnie.

Do najmodniejszych fryzur tego roku zalicza się uczesania o dużej objętości, które jednocześnie zachowują bezpretensjonalny wygląd. Efekt taki można uzyskać poprzez karbowanie, zastosowanie wypełniaczy lub dopinek z włosów naturalnych. Nadal modne są warkocze, najczęściej luźne i porozciągane. Mogą być bazą fryzury lub jedynie drobnym elementem, który nada upięciu romantycznego sznytu. Fryzjerzy chętnie wykorzystują luźne sploty, które swobodnie opadają na ramiona lub plecy. W najnowsze trendy wpisuje się także ozdabianie fryzur delikatnymi kwietnymi wiankami, podłużnymi grzebieniami oraz opaskami na materiałowych wstążkach. W ozdobach króluje styl rustykalny, greckie motywy delikatnych listków i drobne błyskotki na ledwo widocznych drucikach. Kwiaty w wiankach mogą być zarówno świeże, jak i sztuczne. Najważniejsze, aby były subtelne, najlepiej w pastelowych odcieniach.

Trendy, które będą dominować w 2017 roku, dają pannom młodym wachlarz możliwości. Włosy mogą być spięte wysoko lub nisko, symetrycznie lub na boku. Najważniejsze, aby fryzura sprawiała wrażenie naturalnej, utrwalonej bez nadmiaru lakieru, czy tapirowania, a przy tym by utrzymała się do białego rana.

Magda

 

Galeria

Historia miłości do kwiatów

Zawsze kochałam kwiaty. Moja rodzina twierdzi, że odziedziczyłam tę miłość po prababci. Ze względu na łączące nas podobieństwa, mama nazywa mnie nawet jej imieniem – Salcia. Niezależnie od źródła mojej pasji jedno jest pewne – piękno, kolory, kształty i zapachy kwiatów fascynują mnie od najmłodszych lat.

Wciąż żywe jest dla mnie wspomnienie ogrodu mojej babci. Gdy zamykam oczy, widzę i czuję każdy zakamarek tego magicznego miejsca: jaśmin, który kwitnie przy ganku i roztacza upajający zapach; floksy, otulające swoją wonią wąskie ścieżki; żółte irysy, które zaglądają do okien niczym promienie słońca i budzą mnie swoim słodkim zapachem. Pamiętam również drogę do domu babci, usianą morzem drobnych stokrotek.

Nigdy nie umiałam przejść obojętnie obok pięknych roślin. Zrywałam tyle kwiatów, ile tylko mogły pomieścić moje dziecięce rączki. Moim ulubionym zajęciem stało się robienie bukietów. Tak zostało do dzisiaj. Z upływem lat doskonaliłam swój warsztat, a pasja dała mi pracę, którą kocham – tworzenie kwiatowych kompozycji, wianków i dekoracji. W ten sposób spełniły się moje marzenia.

Kwiaty odgrywają ogromną rolę w moim życiu. Sprawiają, że życie jest bardziej kolorowe, pachnące, po prostu piękniejsze. Niezawodnym sposobem na poprawę mojego nastroju jest pęk tulipanów (im większy, tym lepszy). Mąż rozkochał mnie w sobie bukietem frezji… Diamenty, czy futra mogłyby dla mnie nie istnieć – najbardziej drogie są mi kwiaty.

Mam to szczęście, że znalazłam miejsca, w których mogę dzielić się swoją pasją, komponując bukiety ślubne, dekoracje stołu, czy wianki. Ślub z innej bajki jest jednym z nich. Poniżej dzielę się z Wami kilkoma zdjęciami, które są zapowiedzią dalszej współpracy.

Warto gonić za marzeniami, one naprawdę się spełniają!

Agnieszka